4 dezerty do hrníčku hotové za 1 minutu v mikrovlnce!

4 dezerty do hrníčku hotové za 1 minutu v mikrovlnce!

Ať už čekáte návštěvu, nebo máte rádi sladké a rychlé snídaně, tyto recepty se vám budou zaručeně hodit. Potřebujete k tomu jen hrníček a mikrovlnou troubu. Za jednu minutu vykouzlíte dobrotu, po které se všichni budou oblizovat až za ušima. Tak jdeme na to.

Banánový dezert do hrníčku

V hrníčku si vidličkou rozmačkáme jeden banán, přidáme jednu polévkovou lžíci oleje (může být i kokosový), jednu polévkovou lžíci medu a jednu čajovou lžičku vanilkového extraktu. Po zamíchání těchto ingrediencí přidáme jednu polévkovou lžíci ovesných otrub nebo vloček, čajovou lžičku skořice, lžičku prášku do pečiva a špetku soli. Všechno znovu důkladně promícháme a ozdobíme borůvkami.

Délka „mikrovlnění“ záleží na tom, jakou máte mikrovlnku, ale při výkonu 1200W stačí 1 minuta.

Na závěr můžete dozdobit banánem a skořicí.

Jahodový dezert do hrníčku

Do hrníčku si nakrájíme jahody na osminky, přidáme k nim jednu lžičku cukru a jednu vanilkového extraktu. Vše promícháme. Zvlášť v mističce si připravíme jednu polévkovou lžíci polohrubé mouky, lžíci ovesných vloček nebo otrub, lžičku skořice, lžičku prášku do pečiva a špetku soli. K tomu přidáme 1-2 lžíce rozpuštěného másla tak, aby nám vznikla hustá posypka. Tu přidáme na jahody a můžeme dát opět na minutku do mikrovlnky.

Tento recept doporučujeme připravovat v průhledném hrníčku, aby byl vidět obsah.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 30. 8. 2017 13:19 Nahlásit obsah