Barevný dort s gumovými medvídky pro děti

Barevný dort s gumovými medvídky pro děti Zdroj: tastemade.com

Pokud jste se rozhodli upéct vlastní dort pro vaše děti a hledáte inspiraci, máme pro vás naprosto dokonalý recept, kterému žádné dítko neodolá!

0 Hodnoceno:  -
Obtížnost receptu: Lehká
Potřebný čas: 60 minut
Počet porcí: 8

Ingredience

Vanilkový krém 2 hrnky
1/4 hrnku duhového posypu
1/2 hrnku rozpuštěného másla
Cukr 1 hrnek
Gumoví medvídci
Neonová jedlá barviva 3 ks
Mléko 1 hrnek
Vejce 2 ks
Vanilkový extrakt 1 lžička
1/2 lžičky soli
3 a 1/2 lžičky prášku do pečiva
Mouka 2 hrnky

Postup přípravy

1.

V misce smíchejte mouku, prášek do pečiva a sůl. Ve druhé misce mixujte máslo tak dlouho, dokud nebude světlé a nadýchané. Následně přidejte cukr a opět mixujte. Přidejte vanilkový extrakt, vajíčka a znovu promíchejte. Poté přidejte směs ze suchých ingrediencí a mléko. Na závěr přidejte duhový posyp. Těsto přelijte do dvou kulatých dortových forem a pečte v předem vyhřáté troubě na 180°C přibližně 20 – 25 minut a poté je nechte úplně vychladnout.

2.

Po upečení z koláčů odkrojte dna i zakulacené vršky tak, aby vám vznikly rovnoměrné plochy. Koláče rozkrojte na polovinu, takže vám vzniknou celkem čtyři vrstvy. Půlku vanilkového krému rozdělte do tří mističek a smíchejte jej s neonovými jedlými barvami.

3.

Na talířek položte první vrstvu koláče a potřete jí barevným vanilkovým krémem. Tento postup opakujte, dokud nedojdete k poslední vrstvě koláče. Následně celý dort potřete druhou půlkou vanilkového krému.

4.

Na dort začněte lepit gumové medvídky. Nejprve přilepte dva červené, dva oranžové, dva žluté, dva zelené a dva bílé. Tento postup opakujte, dokud jimi nebude celý dort pokrytý.

Autor:
Publikováno: 4. 4. 2018 09:58 Nahlásit obsah