18 faktů o hamburgerech, které jste zaručeně nevěděli

18 faktů o hamburgerech, které jste zaručeně nevěděli Zdroj: Shutterstock.com

Neexistuje nic víc „američtějšího“ než hamburger... Téměř každý si jej alespoň jednou v životě dopřál - pravděpodobně však vícekrát, v nejrůznějších variantách a provedeních. Víte ale, z kolika krav byl váš hamburger vyroben, kolik kilogramů vážil největší hamburger na světě, nebo jestli se hamburgery z McDonald's zkazí, když je nesníte...?

  • Hamburgery a cheeseburgery představují až 71 % všeho hovězího masa podávaného v restauracích.
  • Už jste někdy přemýšleli nad tím, proč hamburgery v reklamách vypadají mnohem lépe než ty, které vám pak naservírují v McDonald's? Ve skutečnosti by vám možná po „hambáči“ z reklamy bylo zle. Hamburgery, které vidíte v reklamách, jsou totiž nedopečené a proto vypadají tak šťavnatě, barevně a nadýchaně.
  • Hamburger získal své jméno podle Hamburku, přesněji podle hamburských steaků, které s sebou přivezli němečtí imigranti do Spojených států.

Zdroj: Shutterstock.com

  • Ani vegetariáni nezůstávají zkrátka, bezmasý hamburger je dnes poměrně běžnou záležitostí. Vyrábí se z různých náhražek masa, nejběžnější je sojový nebo třeba luštěninový. Chutnají skvěle a jsou častokrát i levnější a pro někoho i chutnější než ty masové.
  • Zřejmě se k vám také donesla aféra o tom, že hamburgery z McDonald's se nekazí, protože obsahují spoustu chemikálií... Pravda je ovšem taková, že hamburger velmi rychle proschne a neposkytuje tak plísni vhodné prostředí k růstu. Stejně tak by se nezkazil domácí hamburger stejných rozměrů.
  • Američané ročně sní až 14 miliard hamburgerů.
strana 1 / 3
Autor:
Publikováno: 26. 7. 2017 14:18 Nahlásit obsah