Kategorie Káva

Článek
Za skvělým jídlem a kávou do Lübecku
Za skvělým jídlem a kávou do Lübecku Pokud navštívíte přístavní, dříve hanzovní město Lübeck na severu Německa, neměli byste svou návštěvu ochudit o poznávání místních podniků. Ať už budete mít pořádný hlad, nebo si budete chtít dát jen něco malého ke kávě, lübecké restaurace a kavárny nabízí mnoho možností. Zde je několik mých tipů, kam určitě zamířit.
Článek
Dokonalá domácí ledová káva (cold brew)
Dokonalá domácí ledová káva (cold brew) Tahle dokonalá domácí ledová káva je jednoduché cold brew, u kterého si budete myslet že je z kavárny!
Článek
Seriál o kávě II. díl: Piccolo neexistuje!
Seriál o kávě II. díl: Piccolo neexistuje! Podávají ve vaší oblíbené kavárně, restauraci či baru piccolo? Pak se zcela jistě dopouštějí závažného prohřešku proti kávové kultuře. Piccolo, stejně jako malé či velké nebo dlouhé či krátké espresso totiž neexistuje. Je jenom espresso a basta.
Článek
Seriál o kávě I. díl: Horká jako peklo, černá jako ďábel
Seriál o kávě I. díl: Horká jako peklo, černá jako ďábel Jeden moudrý pán kdysi řekl, že káva musí být horká jako peklo, černá jako ďábel a sladká jako láska. Ať už s ním souhlasíme nebo ne, daný citát dokonale vystihuje vřelý až vášnivý vztah, který mnoho z nás k tomuto nápoji chová. Káva není pouhou pochutinou či dobíječem energie, skrývá v sobě mnohem víc.
Článek
Maté – zázračný nápoj jihoamerických indiánů
Maté – zázračný nápoj jihoamerických indiánů Maté mnozí z vás znají z čajoven nebo specializovaných obchodů s čajem. Přesto se nejedná o čaj, ale sušené a drcené listy cesmíny paraguayské. Tento strom je indiány považovaný za posvátný a není se čemu divit. Maté pomáhá s úpravou váhy při dietách, mírní projevy stárnutí, zlepšuje obranyschopnost a především dodává přes den ztracenou energii.
(1) Načíst více