Dokonalá domácí ledová káva (cold brew)

Dokonalá domácí ledová káva (cold brew) Zdroj: shutterstock.com

Tahle dokonalá domácí ledová káva je jednoduché cold brew, u kterého si budete myslet že je z kavárny!

Nejen data v kalendáři, ale i venkovní teploty a sluneční nápor nám dávají jasně najevo, že léto je konečně tady, a média nás o to intenzivněji informují o nutnosti dodržovat pitný režim.

No, a ledová káva mi zní fantasticky. Rozhodně nezáleží na tom, jaké je roční období, nebo jaká je venku teplota, vždycky mám větší chuť na ledový nápoj než na ten horký.

Možná to bude tím, že i má čtyřletá neteř je trpělivější než já; vždycky dopadnu tak, že si nadávám, protože jsem nepočkal a spálil si všechny chuťové pohárky: "Zapomeň na to, že si na něčem po zbytek dne pochutnáš. Bů!"

Cold Brew Zdroj: withsaltandwit.com

Po tom, co jsem utratil svou měsíční výplatu ve Starbucks za svůj ranní povzbuzovák, rozhodl jsem se, že přišel čas na experiment v kuchyni. Nakonec, na vysoké jsem si dva roky přivydělával jako barista a snažil se vytvořit "dokonalou kávu". Abych byl úplně upřímný, tu práci jsem miloval. Dokázal jsem pracovat celý den, vstát a vyrazit do světa o půl druhé ráno. Můžu za to děkovat tomu, že jsem ranní ptáče. A potom, pečivo. PEČIVO. Dobroto. S každou objednávkou jsem mohl "omylem" rozbít nějaké pečivo. Ale ne, to nemůžeme prodat! Musíme to sníst! Ta práce měla hodně výhod mimo, každodenní kofeinový rauš.

Jak jsem opustil Starbucks, pochopil jsem, že již nemám ten luxus nápojů zdarma a to byl začátek mé drahé závislosti.

Pak mi to docvaklo. Vždyť domácí ledová káva je tak snadná! Je to mnohem víc, než jen přelít led horkou kávou. Prosím, prosím, moc prosím, touto cestou se nedávejte. Úplně se rozředí kávová chuť a také získáte jen vlažnou kávu s ledem. Žádná sláva.

Cold Brew Zdroj: withsaltandwit.com

Proces nasakování kávových zrnek přes noc má oproti uvaření kávy a jejího následného zchlazení mnoho výhod. Snižuje kyselost o 70 %, takže pokud máte pocit, že je káva moc hořká, nebo že vás po ní bolí žaludek, cold brew je pro vás ta správná volba!

Příprava ledové kávy nemůže být snažší. Hrubá celá kávová zrna dle výběru vložte do velké nádoby, a zalijte vodou. Přes noc nechte uležet, další ráno přeceďte a nalijte do sklenice, doslaďte a přidejte pár kapek mléka, pak se pohodlně posaďte a vychutejte si své mistrovské dílo, zatímco říkáte Starbucks sbohem!

Cold Brew Zdroj: withsaltandwit.com

Recept na dokonalé cold brew najdete zde:

Recept Domácí ledová káva (Cold Brew) Domácí ledová káva (Cold Brew) Přejít na recept

Publikováno: 25. 6. 2018 10:59 Nahlásit obsah