Osvěžující letní punče. Jak na ně?

Osvěžující letní punče. Jak na ně? Zdroj: shutterstock.com

Punč není pouze záležitostí období Vánoc. Důkazem jsou tyto tři skvělé letní, osvěžující punče plné ovoce. Navíc je připravíte za několik minut, a tak jsou perfektní volbou pro každou letní party, oslavu nebo grilovačku.

Řekne-li se jablečný punč, představíte si nejspíše horký punč, který se prodává na vánočních trzích. Jablečný punč však můžeme připravit také v létě. Svěží chuť zeleného jablka funguje dokonale s trochou vodky, citronovou šťávou a proseccem. Tento nápoj je velmi jednoduchý na přípravu, a tak můžete džbán kdykoliv se vyprázdní, doplnit. A věřte, že to nebude dlouho trvat! 

Recept Jablečný punč s proseccem Jablečný punč s proseccem Přejít na recept Pokud chcete oslnit jako hostitel letní party, připravte tento punč s neobvyklou kombinací melounu, okurky a máty. Kuličky melounu dokážou skvěle nasáknout chuť dalších ingrediencí, a tak budou ještě chutnější. Navíc je jen na vás, jaký meloun použijete. Zkombinujete-li více druhů melounu (například vodní meloun, kantalupe a meloun medový), bude váš punč o něco hravější. Opět se nemusíte bát, že by jeho příprava byla náročná, pouze počítejte s delší dobou, po kterou se punč musí nechat odležet. 

Recept Okurkovo-melounový punč s mátou Okurkovo-melounový punč s mátou Přejít na recept

Skvělý růžový punč s grapefruitem připravíte za pár minut a vaši hosté si ho jistě zamilují. Troška tymiánu dodá hořkosladké chuti grapefruitové šťávy bylinný podtón. Základem je navíc růžové víno a gin, ke kterým se chuť grepfruitu hodí dokonale. Sladší varianty snadno dosáhnete přidáním lžíce medu.

Recept Grepfruitový punč Grepfruitový punč Přejít na recept

Chystáte se připravit punč k letnímu grilování? Pak se podívejte i na netradiční speciality, které si můžete ogrilovat. Recepty najdete zde

Autor:
Publikováno: 9. 7. 2018 12:40 Nahlásit obsah