V Německu téměř došly pivní láhve

V Německu téměř došly pivní láhve Zdroj: www.shutterstock.com

Láhve se obvykle objednávají rok dopředu, takže pivovary, obzvláště ty malé, nemůžou jen tak sáhnout po nové paletě nebo dvou. Místo toho v Německu nyní prosí zákazníky, aby jim pomohli.

Německo nezažívá nejlepší léto

Mesut Ozil opustil národní fotbalový tým (údajně kvůli rasismu). Kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Donald Trump se navzájem kritizovali. A ještě navíc němečtí pivovarníci tvrdí, že jim docházejí pivní láhve. Němci nepijí pivo z plechovek. (Tato země je nakonec domovem Reinheitsgebotu, zákona o čistotě piva, který byl ustanoven před více než 500 lety.) Místo toho sahají po vratných lahvích. Ale nedávná vlna veder odrazovala lidi od vracení lahví zpět. A to způsobilo problémy.

"Potřebujeme vaši pomoc!" postoval pivovar Moritz Fiege na Facebooku. "Skvělé počasí + skvělé pivo = velká žízeň. Háček: i když pravidelně objednáváme nové láhve, tak nám docházejí. Tak než odjedete na svou letní dovolenou, vraťte prosím své prázdné láhve Moritz Fiege. Ať se vaším mottem stane: nejdřív láhve, potom dovolená!"

Zdroj: www.shutterstock.com

Vlastně má letos pivo problémy po celé Evropě. Jeden londýnský velkoobchodník byl v červnu nucen omezit množství piva, které prodává svým zákazníkům kvůli nadcházejícímu omezení tvorby CO2 v zemi. To omezení je kvůli plánovanému uzavření hlavních výroben čpavku a odstávce několika továren na bio-etanol napříč Evropou, které taky dodávají CO2. Tak v červnu měla severní Evropa jen 5 výrobců CO2 a v Anglii je momentálně jenom jeden.

Kam ten svět spěje, když už se musíme bát i o pivo? Ještě, že se to neděje zrovna u nás, to by bylo nadělení.

Publikováno: 5. 9. 2018 14:27 Nahlásit obsah