Studená cuketovo-avokádová polévka!

Studená cuketovo-avokádová polévka! Zdroj: Shutterstock.com

Mnoho lidí studeným polévkám ještě nepřišlo na chuť a spousta z nich má strach je doma i připravovat. Ovšem v tomto případě nejsou obavy na místě. Studené polévky mohou být dobrou volbou, co se týče letních měsíců. Vyzkoušejte tedy tuto cuketovo-avokádovou studenou polévku a jistě nám dáte za pravdu.

0 Hodnoceno:  -
Obtížnost receptu: Lehká
Potřebný čas: 60 minut
Počet porcí: 4

Ingredience

Olivový olej 1 lžíce
Sůl, pepř, koriandr a kmín dle chuti
Máta dle chuti
Jogurtový nápoj 1 hrnek
Šťávu z 1/2 citrónu
Avokádo 2 ks
Velká cuketa 1 ks

Postup přípravy

1.

Nakrájejte si cuketu na 1,5cm široké kousky. Pokapejte je citrónovou šťávou, přidejte koření, důkladně promíchejte a vložte je do parního hrnce.

2.

Cuketové kousky nechte vařit asi 10 minut, poté je nechte zcela vychladnout. Z vody, která vám v parním hrnci zůstala, si odlejte jeden hrnek, nechte vodu vychladnout a poté ji dejte na jednu hodinu do lednice.

3.

Očistěte si avokáda, nakrájejte je, pokapejte citrónovou šťávou a olejem a vložte do mixéru. Poté přidejte cuketu, jogurtový nápoj a mixujte tak dlouho, dokud vám nevznikne hladké pyré.

4.

Stranou si dejte pár lístků máty na ozdobu. Ty zbylé vložte také do mixéru. Následně přidejte vodu z cukety, kterou jste si schovali do lednice a vše znovu promíchejte.

5.

Polévku přelijte do misky, pokapejte na závěr olivovým olejem, přidejte trochu soli a lístky máty. Podávat můžete okamžitě.

Autor:
Publikováno: 25. 8. 2017 08:18 Nahlásit obsah