10 tipů na svačiny pro každého vysokoškoláka

10 tipů na svačiny pro každého vysokoškoláka Zdroj: shutterstock.com

Každý student jistě zažil moment, kdy při dlouhých hodinách učení pocítil hlad, ale jeho lednička zela prázdnotou. Starat se o jídlo, když jste na vysoké a k tomu ještě bydlíte na kolejích, není žádná sranda. Proto tu máme tipy na jednoduché svačiny, které můžete mít v zásobě, aby vás v novém školním roce hlad v nepřekvapil nepřipravené.

Instantní nudle

Instantní nudle jsou rychle hotové a dají se připravit na mnoho způsobů. Stačí přidat trochu zeleniny a máte rychlý vegetariánský oběd nebo můžete přidat kousky masa, tofu nebo vařená vejce. Jídlo můžete doladit různými omáčkami. 

Jídla do mikrovlnky 

O krok dále od instantních nudlí jsou hotová jídla, která stačí ohřát v mikrovlnné troubě. Není to sice nejzdravější způsob stravování, avšak obchody nabízí i zdravější variace a každý student ví, že někdy je lepší méně zdravé jídlo, než žádné jídlo. Hotová jídla se vám budou hodit v ty dny, kdy nestihnete oběd v menze a přesto budete mít hlad. 

Müsli tyčinky

Müsli tyčinky jsou ideální pro ta rána, kdy se nestihnete nasnídat. Také si je můžete ráno hodit do batohu a až vám při odpolední výuce bude kručet v břiše, tyčinka vás zachrání. 

Zdroj: shutterstock.com

Čerstvé ovoce

Mějte u sebe na koleji vždy své oblíbené druhy ovoce, ať už to jsou jablka, banány, broskve nebo pomeranče. Ovoce si můžete kdykoliv vzít jako rychlou svačinu, která vám hned dodá energii. Navíc tak vyvážíte méně zdravá jídla. 

Popcorn 

Pro případ, že budete na svém pokoji pořádat filmové večery se spolužáky, byste měli mít v zásobě několik balení popcornu. Nebo si na něm můžete pochutnávat i sami při učení. 

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 6. 9. 2018 16:08 Nahlásit obsah