7 druhů ryb, které byste neměli konzumovat!

7 druhů ryb, které byste neměli konzumovat! Zdroj: Shutterstock.com

O tom, že jsou ryby pro naše zdraví prospěšné, jistě není pochyb a navíc jsou opravdu velmi chutné. Ovšem jak už to tak bývá, i mezi nimi se najdou druhy, které v našem těle nadělají více škody než užitku a právě proto jsme si pro vás přichystali seznam 7 ryb, které byste měli jíst opravdu zřídka, ba dokonce vůbec!

Sumec

Teď je spíše řeč o těch dovážených, protože jak jistě každý milovník ryb ví, sumec je největší sladkovodní rybou v Evropě a proto je důležité, aby dorostl značné velikosti. A to je právě celý problém, protože mnoho chovatelů ryb je kvůli tomu krmí hormony a to zejména chovatelé z asijských zemí. Pokud se tedy rozhodnete dát si sumce k jídlu, běžte si raději nějakého chytit anebo si jej kupte od prověřeného rybáře.

Makrela

Makrela obsahuje rtuť, která se bohužel z lidského těla nevylučuje a pomalu se v něm jen hromadí, což může být příčinou mnoha nemocí. V tomto ohledu nejméně nebezpečná je makrela obecná, které můžete sníst, kolik jen chcete.

Tuňák

Stejně jako makrela, tak i tuňák obsahuje rtuť a to hlavně tuňák obecný a tuňák atlantský. Navíc koupit si v obchodě tuňáka, který nepochází z farem, kde je krmí antibiotiky a hormony, je takřka nemožné. Zdroj: Shutterstock.com

Tilapie

Tilapie neobsahuje téměř žádné zdravé mastné kyseliny a koncentrace škodlivých tuků v nich je téměř stejně vysoká jako je podíl sádla. Proto nadměrná konzumace této ryby vede ke zvýšení hladiny cholesterolu a zvyšuje citlivost těla na alergeny.

Úhoř

Úhoři mají spoustu tuku, a tak snadno absorbují průmyslové a hospodářské odpadky, které se ve vodě objeví. Nejvyšší úroveň intoxikace mají právě úhoři američtí, naopak evropští úhoři jsou známí opět vysokým množstvím rtuti.

Pangasius

Většina těchto ryb, které nám jsou v obchodech nabízeny, jsou přivezeny z Vietnamu, přesněji z řeky Mekong, která je považována za jedno z nejvíce znečištěných vodních útvarů na světě. Navíc filet z pangasiuse obsahuje zvýšené množství nitrofurazonu a polyfosfátů.

Mořský vlk

A i mořský vlk opět obsahuje velké množství rtuti, obzvláště když je podáván jako filé. 

Autor:
Publikováno: 27. 6. 2017 13:12 Nahlásit obsah