Co nedělat ihned po jídle? Tady je 6 hlavních věcí!

Co nedělat ihned po jídle? Tady je 6 hlavních věcí! Zdroj: Shutterstock.com

Každý z nás má nějaký svůj zlozvyk, ovšem některé pro nás, zejména co se týče jídla, mohou být nebezpečné a může nám jít dokonce i o zdraví. Proto jsme si pro vás připravili seznam 6 věcí, které byste neměli po jídle v žádném případě dělat.

Po jídle byste neměli kouřit

Studie ukazují, že když si člověk po jídle zapálí cigaretu, má to podobný účinek, jako kdyby si jich zapálil rovnou deset.

Po jídle byste neměli pít čaj

Čajové listy jsou plné kyselin, které mohou způsobit, že proteiny, které jste právě z jídla získali, se pro vaše tělo stanou nestravitelné.

Po jídle byste se neměli dlouze procházet

Dlouhá procházka ihned po jídle může způsobit kyselý reflux žaludku a jen to vaše trávení zhorší. Pokud však předem víte, že vás nějaká delší procházka čeká, počkejte alespoň 30 minut.

Zdroj: Shutterstock.com

Po jídle byste si neměli jít zdřímnout

Když si dáte kaloricky vydatný oběd, jen málokomu poté nepadají oči únavou. Je však lepší ji přemoct, protože pokud byste šli po jídle spát, může vám to způsobit jisté žaludeční potíže a také střevní infekci.

Po jídle byste se neměli jít koupat

Při koupání se zvyšuje krevní oběh v rukách, nohách i v horním trupu, zatímco krevní oběh v oblasti žaludku klesá, což opět vede k potížím s trávením. Proto se doporučuje počkat alespoň hodinu nebo dvě.

Po jídle byste neměli jíst ovoce

Jestliže si totiž bezprostředně po jídle dopřejete ovoce, nedostane se kvůli předešlému jídlu hned do střev, naopak zůstane dlouho v žaludku, kde se začne kazit a vaše tělo tím pádem bude trávit zkažené jídlo. Je tedy lepší opět hodinu počkat anebo si ovoce dát před jídlem.

Autor:
Publikováno: 9. 5. 2017 12:08 Nahlásit obsah