Do jakých receptů se skvěle hodí sušená rajčata?

Do jakých receptů se skvěle hodí sušená rajčata? Zdroj: shutterstock.com

Je skvělé mít sušená rajčata vždy po ruce, protože v podstatě vydrží navždy. Snadno je najdete v obchodech, poskytují koncentrovanou chuť rajčat, která výborně doplňuje sladkou a masitou chuť. A udělat si je můžete i doma, dokonce poměrně jednoduše.

Sušená rajčata si můžete připravit sami doma nebo si je jednoduše koupit. Prodávají se buď suchá, nebo v oleji. Obě varianty jsou stejně dobré, ale vyžadují jiný způsob zacházení. Ukažme si, jak použít sušená rajčata v širokém spektru chutných jídel.

Namáčení sušených rajčat

Před vařením musíte tyto středomořské klenoty namočit. Začněte tím, že rajčata opláchnete pod tekoucí vodou, abyste se zbavili přebytečné soli. Pak dejte sušená rajčata do nádoby tak, aby byla všechna ponořená pod vodou. Zprudka přiveďte k varu, a pak nechte zchladnout. Slijte a osušte.

Sušená rajčata v oleji

Zdroj: www.shutterstock.com

Tato luxusní rajčata můžete použít přímo ze sklenice. Nejlepší jsou naložená v extra panenském olivovém oleji, který skvěle obohatí dresingy a zálivky.

Pro použití těchto rajčat je jednuduše opláchněte a osušte papírovou utěrkou, pokud si přejete odstranit přebývající olej. Některé obchody prodávají sluncem sušená rajčata nakládaná s česnekem, bylinkami a dokonce tuňákem.

Jak použít sušená rajčata v kuchyni

Dokonalý salát Caprese

Zdroj: www.finedininglovers.com

Sušená rajčata mohou být použitá v salátech, těstovinách a mnoha dalších jídlech, kde si přejete zdůraznit koncentrovanou chuť rajčete. Pěkný nápad je nasekat je a použít jako extra posypku na tradiční salát Caprese (neboli rajčatovo-mozzarellový salát). Chuť sušených rajčat je silná, tak to s nimi aůe nepřežeňte.

Bezlepkový chléb se sušenými rajčaty a sýrem

Udělejte bezlepkový chléb chutnější přídáním nasekaných sušených rajčat a hrstí parmazánu. Zkuste tento lahodný recept.

Recept Bezlepkový chléb se sýrem a sušenými rajčaty Bezlepkový chléb se sýrem a sušenými rajčaty Přejít na recept

Sušená rajčata ve vývaru

Věděli jste, že sušená rajčata můžete použít k oživení zeleninového vývaru? Vše, co musíte udělat, je přidat je do hrnce spolu s ostatními ingrediencemi a vařit polévku jako obvykle. Rajčata dodají vývaru šmrnc.

Plněná sušená rajčata

Zdroj: www.finedininglovers.com

Hledáte elegantní předkrm který bude hotový během pár minut? Doporučujeme plnit sušená rajčata výbornou směsí lilku, kapar, sýru a bylinek.

Sušená rajčata v lasagních

Žijete vegansky? Pak se nezapomeňte zásobit sušenými rajčaty. V tomto receptu na raw cuketové lasagne jsou prostě božské.

Recept Veganské raw cuketové lasagne Veganské raw cuketové lasagne Přejít na recept

Publikováno: 9. 8. 2018 16:20 Nahlásit obsah