Jak vylepšit dovezenou pizzu? Stačí pár jednoduchých triků

Jak vylepšit dovezenou pizzu? Stačí pár jednoduchých triků Zdroj: shutterstock.com

Příště, až budete plánovat, že si necháte k večeři dovézt pizzu, zkuste následující triky. Dokonce i ta nejlepší pizza občas potřebuje vylepšit.

Je těžké odolat večeři bez námahy, jako je pizza na objednávku, ale má to háček. At už jste fanoušci klasické americké pizzy, nebo berete svou Neapolitanu vážně, pizza na objednávku je něco, po čem občas zatouží každý. Když pak pizza dorazí, kůrka je promočená, sýr sražený a prostě není tak dobrá, jako když ji jíte v pizzerii, nebo když stojíte u hladového okénka. Dobré zprávy. Víme jak přeměnit nevalnou dovezenou pizzu v pizzařův sen přímo ve vaší kuchyni. Následujte tyto kroky, abyste dosáhli úspěchu.

Krok 1: Objednejte si

Vyberte si svou oblíbenou pizzu a objednejte si ji. Nebudu vám radit, jaký typ pizzy, protože triky zde popsané fungují pro všechny druhy. S rajčatovým podkladem, bez podkladu, s čerstvými rajčaty, tenkou kúrkou, tlustou kúrkou, vegetariánskou, s masem a cokoliv mezi tím.

Krok 2: Předehřejte troubu

Jakmile zavěsíte telefon, předehřejte troubu na 260°C a dejte plech na pečení na nejnižší rošt. Tohle je jeden z případů, kdy plochý plech na sušenky je vlastně trochu lepší. okraj může překážet, když dáváte pizzu dovnitř a ven.

Zdroj: www.shutterstock.com

Krok 3: Myslím to vážně, fakt ji předehřejte

Patřím mezi ty zbrklé pekaře, kteří často dávají sušenky nebo cokoli jiného do trouby, i když teprve ukazuje 150°C, ale mít troubu a plech opravdu horké je důležitou součástí našeho fíglu. Dodávka pizzy se hodně liší podle toho, v jakém městě žijete a na vzdálenosti mezi vámi a vaší oblíbenou pizzerií. U nás to obvykle trvá 45 minut, ale i když je to jen 15 minut od pizzerie k vám, mělo by to na předehřátí stačit.

Zdroj: www.shutterstock.com

Krok 4: Demontáž

Když pizza dorazí, otevřete krabici a položte ji vedle sporáku. Pomocí dvou chňapek vyjměte horký plech z trouby a položte ho na sporák. Rozeberte jednu stranu krabice na pizzu a podeberte pizzu z krabice přímo na plech. Potom rychle a sebevědomě zpátky do trouby.

Krok 5: Přistání

Tohle bleskové prohřátí by mělo zabrat jenom asi 5 minut, pokud byla trouba správně předehřátá. Máte čas tak akorát, abyste si udělali pohodlí, vybrali si film a nalili sklenku vína, nebo čehokoli jiného chcete.

Až si příště objednáte pizzu, chovejte se k ní (a sobě) tak nejlépe, jak můžete. Zasloužíte si to oba :-)

Publikováno: 30. 8. 2018 07:55 Nahlásit obsah