Jídlo a kultura nejlepších trhů Barcelony

Jídlo a kultura nejlepších trhů Barcelony Zdroj: shutterstock.com

Chystáte se na letní dovolenou do Barcelony? Pak byste neměli vynechat návštěvu jednoho z mnoha trhů, které najdete v každé čtvrti. Místní i turisté je milují. Trhy mají svou jedinečnou atmosféru a mimo výborného čerstvého jídla, které nabízí, jsou skvělým místem pro setkávání s dalšími lidmi.

Nakupování na trzích je stále populární. Těm v Barceloně se obzvlášť daří. Někteří zákazníci se vrací denně a s prodávajícími se už osobně znají. Dokonce tu některé rodiny nakupují po generace. Tyto trhy jsou centrem každodenního života. Nejde jen o to nakoupit potraviny, ale také se potkat s přáteli nebo se dozvědět novinky o tom, co se děje ve vašem sousedství. 

Často tu nenajdete nejlevnější zboží, ale zaručeně to nejčerstvější a nejkvalitnější, neboť konkurence všech prodavačů je zde veliká a každý se snaží nabídnout to nejlepší. Trhy jsou hlučné, někdy i chaotické, vždy však odcházíte s úsměvem na tváři. 

V Barceloně existuje okolo 40 trhů. Každá čtvrť má svůj trh, který odráží místní kulturu a životní styl. Zde je několik z nich, které opravdu stojí za návštěvu. 

La Boqueria Market

La Boqueria je opravdu tradičním trhem. První zmínky o něm pochází už z roku 1217. Nejprve to bylo jen pár stolů, kde se prodávalo maso. Až v roce 1840 byla zahájena výstavba budovy. Dnes je Boqueria Market populární tak jako nikdy dřív, zejména v létě, kdy je plný turistů. 

La Boqueria se nachází přímo v centru města. Půjdete-li po známé ulici Las Ramblas, vchod určitě neminete. Přijďte brzy ráno, kdy nakupují místní. Později se trh zaplní davy turistů. Ochutnat můžete mnoho tradičních španělských jídel jako jsou  jamon serrano, jamon bellota, jamon iberico, sladkosti, sýry, rozličné druhy ovoce a zeleniny, ryby a další speciality připravované přímo z čerstvých potravin nabízených na trhu. 

Zdroj: shutterstock.com

Caterina Market

Caterina Market se nachází kousek od Barcelonské katedrály a navštěvují ho hlavně místní. Originálním uměleckým prvkem tohoto trhu je výrazná, barevná keramická střecha napodobující proud vln. Toto místo je ideální volbou, kam zajít na oběd nebo na kávu po tom, co jste prošli gotickou čtvrť. Opět zde najdete výběr toho nejlepšího jídla z čerstvých potravin. Specialitou, kterou zde můžete ochutnat, je šunka jabugo, která se vyrábí ve stejnojmenné vesnici ve španělské provincii Huelva. Kromě typicky španělských jídel zde najdete také italskou, asijskou a další kuchyni.

Zdroj: shutterstock.com

Mercat de Sant Antoni

Tento 135 let starý trh právě letos znovu otevřel po několikaleté rekonstrukci. Skládá se ze tří různých trhů. V prvním najdete 52 stánků s potravinami a hotovými jídly, v dalším můžete levně nakoupit oblečení a v neděli tu narazíte na jeden z největších evropských trhů s knihami. 78 stánků prodává nové i použité knihy, komiksy, známky a další produkty. Trh navštěvují hlavně místní. Můžete se jimi inspirovat a zkoušet jídla, která neznáte. Samotná čtvrť Sant Antoni se stává stále populárnější. Nájmy se zde zvyšují, otvírá se zde mnoho nových luxusních restaurací a přibývá turistů. 

Zdroj: shutterstock.com

Mercadillo de la Plaza de Sant Josep

Jedním z trhů, kde se sice nenajíte, ale i tak si návštěvu jistě užijete, je trh Mercadillo de la Plaza de Sant Josep. Je to totiž populární umělecký trh před kostelem Santa Maria del Pi. Umělci zde rozloží stoly a stojany, aby na nich vystavili svá umělecká díla. Jakmile projevíte zájem, autor vám rád o svém díle poví víc. Na náměstí se nachází také několik kaváren a obchodů a za návštěvu stojí také kostel. 

Zdroj: pinterest.com

Mercat de la Concepcio

Tento trh nacházející se ve čtvrti Eixample se snaží svým návštěvníkům přinést stejný zážitek, jako tomu bylo u trhů dříve. Nechce být jen místem, kde se nakupuje, ale místem, kde se lidé potkávají, vyměňují si drby a informace o životě v jejich čtvrti. Z toho důvodu zde probíhají různé akce a pro návštěvníky každého věku jsou připraveny zábavné aktivity. 

Zdroj: shutterstock.com

Fira de Sta. Lucia

Tento tradiční vánoční trh se nachází v těsné blízkosti Barcelonské katedrály. Návštěvníci v něm mohou nakupovat už od roku 1786. Je tu okolo 300 stánků, které nabízí různé vánoční zboží, ozdoby a figurky. Vybírat můžete také ze široké škály ručně vyráběných předmětů, které mohou být milým vánočním dárkem. Trh můžete navštívit přes den i večer, abyste si užili atmosféru, kterou mají stánky v různou denní dobu. 

V Barceloně je samozřejmě několik dalších vánočních trhů, které vás dokážou dostat do té správné vánoční nálady. O těch si řekneme více, až to bude aktuální. 

Zdroj: shutterstock.com

Autor:
Publikováno: 13. 8. 2018 16:01 Nahlásit obsah