Letní detox s ananasem

Letní detox s ananasem Zdroj: Shutterstock.com

Hubnutí a detoxikování těla může být chutné, příjemné a mít jenom samá pozitiva. To vše a více zažijete s ananasem.

Dva dny s ananasem

Ananas má skvělý potenciál vyřešit rychle a efektivně vaši potřebu vtěsnat se do letích šatů nebo vypasovaného kostýmku, ze kterého jste přes zimu jaksi „vyrostla“. Stačí 2 dny jíst pouze ananas v několika příjemných úpravách. Vaše tělo se pročistí a ztratíte pár centimetrů v pase i kilogramů na váze. 

Ananasové variace 

Celé dva dny budete jíst čerstvé plátky nebo pít fresh džus. Ne konzervy! Ananasové plátky můžete jíst samotné nebo dochutit třtinovým cukrem a skořicí. Pokud dostanete chuť na drink, ananasové smoothie z mixéru můžete vylepšit kouskem banánu a kostkami ledu. Nebo přidat jogurt  a namixovat si jogurtový nápoj.

Zdroj: Shutterstock.com

Vitaminová bomba plná zdraví

A co vše umí a proč zrovna jej zvolit za nástroj detoxikace? Ulevuje slinivce břišní, také zabraňuje otokům, rozpouští krevní sraženiny, pomáhá při trávení a průjmech. Při dlouhodobé konzumaci dokáže zlepšit stav pleti a zjemnit pigmentové skvrny. Pokud chcete jít do extrému, můžete vydržet déle než několik dnů. Ananas obsahuje vitamin C, B, stopové prvky železo, fosfor, draslík. Také vápník a spoustu zdravých sacharidů i vlákninu. Avšak žádné kvalitní bílkoviny, proto jej spíše doporučujeme průběžně mlsat než na něm postavit celé své stravování. Může se pak stát, že začnete hubnout na svalech a tukové polštářky zůstanou. 

Autor:
Publikováno: 28. 5. 2017 09:00 Nahlásit obsah