TOP 10 tipů pro dokonalý piknik

TOP 10 tipů pro dokonalý piknik Zdroj: shutterstock.com

Je léto a sluníčko nás láká ven. Tak proč nevzít deku, dobré jídlo a pití a neudělat si zábavný piknik uprostřed parku? Uspořádat úspěšný piknik není nic složitého. Přečtěte si naše tipy, které vám s jeho plánováním pomohou.

1. Udělejte si to jednoduché 

Jídlo, které na piknik připravíte by mělo být snadno přenositelné. Také se ujistěte, že máte jen tolik věcí, které pohodlně unesete. Vždy mějte papírové talíře a kelímky, lépe se vám budou přenášet než klasické nádobí.

Zdroj: shutterstock.com

2. Udělejte si piknik zajímavý 

Při výběru jídla na piknik je nejdůležitější to, aby se jídlo dobře jedlo. Všichni ale určitě ocení, pokud vymyslíte nějakou zajímavou kombinaci. Přemýšlejte nad tím, které potraviny musí být odděleně v krabičkách a které by se naopak daly rovnou zkombinovat. Skvělé jsou například slané koláče, neboli quiche. Recept na ně najdete zde.

Zdroj: shutterstock.com

3. Čemu se vyhnout

Na piknik si rozhodně neberte zmrzlinu, pudink nebo krémový dort. Špatně se přenáší, na sluníčku by se roztékaly a navíc byste tak přilákali nechtěnou pozornost včel a dalšího hmyzu. 

Zdroj: shutterstock.com

4. Méně je více

Připravte raději méně jídla, ale vyhrajte si s ním. Je určitě lepší najíst se do polosyta něčím vynikajícím, než abyste pak museli vyhazovat nedojedené zbytky. Udělejte tedy něco opravdu dobrého. Nestyďte se ani koupit hotové dobroty na trhu nebo v místní pekárně. 

5. Zapomeňte na chody

Zábava pikniků spočívá v tom, že rozprostřete všechno možné jídlo na dece a každý si bere, na co má zrovna chuť. Můžete střídat slané a sladké. Dělit občerstvení na chody opravdu nemá význam. 

Zdroj: shutterstock.com

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 29. 6. 2018 09:26 Nahlásit obsah