Tyto superpotraviny rozzáří vaši pleť

Tyto superpotraviny rozzáří vaši pleť Zdroj: shutterstock.com

Jaké potraviny konzumujeme, ovlivňuje nejen naše zdraví, to zda tloustneme nebo hubneme, ale také to, jak vypadá naše pleť. Správné jídlo mnohdy dokáže víc než drahý krém. Podívejte se na seznam těch nejlepších potravin, díky nimž bude vaše pleť přímo zářit!

Acai

Acai jsou bobulovité plody z palmy pocházející z tropické Ameriky, přesněji z Brazílie. V poslední době jsou velmi populární, a to nejen pro svou chuť. Pleti pomáhají udržet svou elasticitu a dodávají jí vitamín E a antioxidanty, které udržují pleť mladou. 

Chia semínka

Tato maličká semínka jsou velmi zdravá. Obsahují velké množství omega-3 mastných kyselin, které pomáhají chránit pokožku před nežádoucími bakteriemi. Jejich velkou výhodou je, že je můžete snadno přidat do různých jídel i smoothie nápojů. 

Avokádo

Avokádo můžete sníst, nebo z něj udělat klidně masku. Tak či tak vám vaše pleť poděkuje. Avokáda jsou dobrým zdrojem antioxidantů, mastných kyselin, vitamínu C a vitamínu E. Společně tyto živiny pomáhají při prevenci poškození sluncem, podporují produkci kolagenu a zabraňují stárnutí pleti. Zkuste třeba avokádové guacamole

Zdroj: shutterstock.com

Ovesné vločky

Narozdíl od výše zmíněných, ovesné vločky fungují nejlépe, když je aplikujete přímo na pleť. Nejlepší způsob, jak to udělat, je vyrobit si z vloček domácí masku na obličej. S vaší pletí dokáže přímo zázraky. Vločky jednak pomáhají pleť hydratovat, jednak jsou účinným prostředkem v boji s akné. 

Špenát

Špenát obsahuje zejména velké množství vitamínů, které jsou samozřejmě pro pleť velmi důležité. Jsou to například vitamíny  A, C, E a K. Špěnát podporuje tvorbu kožních buněk a pomáhá k zdravé pleti, která vypadá stále mladá. Uvařte si třeba i vynikající špenátovou polévku.

Zdroj: shutterstock.com

Kurkuma

Kurkuma je jedním z nejlepších jídel pro zářivou pleť, protože pomáhá pleti se léčit. Při konzumaci i přímé aplikaci na kůži zabraňuje tvorbě jizev po akné, je protizánětlivá a hojí rány. Skvělý způsob, jak kurkumu zařadit do svého jídelníčku, je  kurkumový čaj. 

Quinoa

Quinoa je jedno z jídel, které dělá zázraky. Je velmi zdravá pro vaše tělo i konkrétně pro vaši pleť. Jako pokrm quinoa pomáhá proti akné a problémům s pigmentem, zatímco aplikování quinoy na pleť funguje jako peeling. Kdo by to řekl, že tak malá zrníčka mohou být tak užitečná? 

Zdroj: shutterstock.com

Amarant 

Amarant je podobný quinoe. Oblíben je hlavně v Indii, kde se připravuje na mnoho způsobů. Amarant dodává tělu bohatý zdoj bílkovin, vápníku a vlákniny. Díky obsahu skvalenu pomáhá zlepšit texturu pleti. Vaše pleť bude zářit jako nikdy dřív. 

Vaječné bílky

Vaječné bílky jsou ve světě krásy velmi populární. Nejenže pleti dodávají proteiny, jsou známé také svou schopností zmenšovat póry. Jednodušše smíchejte bílek s citronovou šťávou a aplikujte na celou tvář. Výsledek bude viditelný téměř okamžitě. 

Losos

Tato ryba obsahuje mnoho omega-3 mastných kyselin, které přispívají k pružné a zářivé pokožce. Zároveň je losos bohatým zdrojem antioxidantů bojujících proti stárnutí pleti. Zkuste lososa na japonský způsob. 

Zdroj: shutterstock.com

Autor:
Publikováno: 30. 8. 2018 13:01 Nahlásit obsah