Zdravé mlsání i s recepty: jádra a ořechy v naší životosprávě

Zdravé mlsání i s recepty: jádra a ořechy v naší životosprávě Zdroj: Shutterstock.com

Kdo by z nás rád nemlsal a přitom nemusel mít výčitky svědomí, že? O jádrech a ořeších je všeobecně známo, že účinně omezují chuť k jídlu a jsou velmi zdravé. Pojďme se podívat na jejich zdravotní účinky a pár receptů.

Lískové oříšky

Tento druh ořechu dokáže posílit vaše cévy, svaly i střeva. Lískové ořechy obsahují hlavně železo, fosfor, hořčík i vitamíny E a C.

Mlsání z lískových ořechů

Za stálého přisypávání 170g cukru a vanilkového cukru ušlehejte z 3 bílků tuhý sníh a pak do něj zlehka vmíchejte 200g mletých lískových ořechů. Na plech s pečicím papírem udělejte pomocí lžíce malé hromádky a doprostřed každé z nich posaďte lískový oříšek, lehce zamáčkněte a upečte.

Zdroj: Shutterstock.com

Vlašské ořechy

Jádra těchto ořechů skvěle posílí nervy. Vlašáky mají kromě toho vysoké antioxidační účinky. Obsahují velmi cenné omega-3 mastné kyseliny, které prospívají srdci. Pravidelná konzumace vlašských ořechů zabraňuje kornatění tepen, udržuje je pružné a snižuje hladinu cholesterolu.

Tyčinky z vlašských ořechů

Těsto vypracujete z 200g hladké mouky, 140g másla, 70g moučkového cukru, 1 vejce a 100g mletých vlašských ořechů. Rozválíte jej na plát a nakrájíte na tyčinky, přenesete na plech vyložený pečicím papírem a upečete do růžova. Můžete polit polevou připravenou z cukru a rumu.

Makadamové ořechy

Tyto ořechy jsou vynikající prevencí proti únavě, stresu a všem civilizačním chorobám, poněvadž mají vysoký obsah selenu a zinku. Makadamové ořechy zlepšují paměť a soustředěnost, jejich olej pomáhá zpomalit proces stárnutí pokožky, vyhlazuje ji a zpevňuje.

strana 1 / 3
Publikováno: 20. 4. 2017 15:17 Nahlásit obsah