Rychlotěstoviny s lilkem a rajčatovou omáčkou

Rychlotěstoviny s lilkem a rajčatovou omáčkou Zdroj: atidelicates.cz

Neustále někam spěcháte a nemáte čas si ani připravit jídlo na další den? Zkuste naše rychlotěstoviny, které vám zaručeně ušetří práci, a navíc chutnají báječně!

0 Hodnoceno:  -
Obtížnost receptu: Lehká
Potřebný čas: 20 minut
Počet porcí: 2

Ingredience

Lilek 1 ks
Rostlinný olej
Cibule 1 ks
Česnek 2 stroužky
Rajčatová passata 500 ml
Olivový olej dle chuti
Sůl špetka
Pepř dle chuti
Těstoviny 2 hrnky

Postup přípravy

1.

Příprava těstovin 1) Těstoviny vložte do mírně osolené vroucí vody a nechte vařit, aby byly al dente, čili na skus. 2) Poté těstoviny sceďte a propláchněte studenou vodou. 3) Pokapejte olivovým olejem a promíchejte. 4) Těstoviny odložte a připravte lilek.

2.

Příprava lilku 1) Lilek omyjte a nakrájejte na kolečka. 2) Osolte a nechte sůl nasáknout asi půl hodiny. 3) Lilek osušte a osmahněte na rostlinném oleji. 4) Po osmahnutí odložte a připravte rajčatovou omáčku.

3.

Příprava rajčatové omáčky 1) Nakrájejte cibulku a osmahněte ji na rostlinném oleji. 2) Přidejte dva stroužky česneku. 3) Přilijte rajčatovou passatu, přisypte koření (například Provensálskou směs), sůl, pepř a promíchejte. 4) Těsně před podáváním přidejte předem připravený lilek a promíchejte. 5) Nakonec přisypte i těstoviny, které promícháte s omáčkou a ještě chvilku povaříte.

4.

A rychlá pochoutka je na světě! Nechte si chutnat!

Autor:
Publikováno: 3. 5. 2017 13:09 Nahlásit obsah