5 znaků, podle kterých poznáte nejlepší vodní meloun

5 znaků, podle kterých poznáte nejlepší vodní meloun Zdroj: shutterstock.com

Nic vás v horký letní den neosvěží tak jako sladký, šťavnatý vodní meloun. Bohužel, ne všechny melouny jsou stejné a plné chuti. Možná si říkáte, že to, jaký meloun koupíte, záleží na náhodě. Naštěstí tomu tak není a existuje několik znaků, které vám napoví, že meloun, který jste vybrali, je ten nejlepší. Tady jsou.

1. První věc, která vás při výběru zaujme, jsou velké bílé skvrny na každém melounu. Jde o skvrny, které zůstávají na místě, ve kterém meloun ležel na zemi. Ačkoliv skvrnu najdete na každém melounu, ty nejlepší ji mají v krémově-žluté až oranžově-žluté barvě. 

Zdroj: shareably.net

2. Druhým způsobem, jak podle melounové slupky poznat, jaký bude meloun uvnitř, jsou hnědé skvrny. Ty naznačují, kolikrát byl meloun opylen. Platí, že čím více skvrn, tím sladší meloun je. 

Zdroj: brightside.me

3. Tohle jste možná nevěděli. Melouny můžeme rozdělit na “holky” a “kluky”. Meloun kluk má protáhlejší tvar, je vyšší a vodnatější, zatímco holky jsou kulaté a sladší. 

Zdroj: shareably.net

4. Na vlikosti záleží. Často chceme ušetřit, a tak vybíráme ten největší meloun, který se nám podaří donést do auta. Avšak ty nejlepší melouny jsou průměrně velké. Nevybírejte tedy moc velké ani moc malé. 

Zdroj: shutterstock.com

5. Štopka melounu nám prozradí, jak je meloun zralý. Zelená štopka znamená, že byl meloun utrhnut brzo a nebude chutnat tak dobře, jako meloun, který má štopku hnědou a suchou. 

Zdroj: shutterstock.com

Vybrali jste perfektní meloun? Zkuste z něj připravit osvěžující melounovou zmrzlinu nebo třeba lehký letní salát

Autor:
Publikováno: 25. 8. 2018 15:58 Nahlásit obsah