Kašel, nachlazení i bolest v krku porazíte ve vaší kuchyní!

Kašel, nachlazení i bolest v krku porazíte ve vaší kuchyní! Zdroj: Shutterstock.com

Nejen pro podzim jsou typické nepříjemné virózy, ty na nás můžou skočit i během léta, kdy se vystavujeme nevyrovnaným teplotám při přecházení z klimatizované kanceláře ven a naopak. Otravného kašle, nachlazení nebo bolesti v krku se lze zbavit i přírodní cestou. Své o tom věděly už naše prababičky. Jaké byly jejich vychytávky? Najdete je v kuchyni!

Zázrak jménem zázvor

Čaj z čerstvého nastrouhaného zázvoru v kombinaci s medem a citronem dokáže vážně divy. Je to nejen výborný prostředek proti nachlazení, s jeho pomocí můžete úspěšně bojovat také proti chřipce. Po vypití horkého zázvorového čaje si zalezte pod peřinu a pořádně se vypoťte, uvidíte, že se vám uleví.

Zdroj: Shutterstock.com

Oslazená šťáva z cibule

Co na nachlazení, kašel a bolavý krk? Vyzkoušejte šťávu z cibule! Tento starý recept našich prababiček je opravdu účinný, nemůžeme vám však zaručit, že se vám po vypití šťávy z cibule oslazené medem či cukrem neudělá špatně.

Ptáte se, jak si tento přírodní lék připravit? Stačí, když do misky nastrouháte nebo najemno nakrájíte cibuli a přidáte k ní med či cukr krystal. Zhruba po hodině cibule pustí šťávu, kterou budete užívat každou hodinu po jedné kávové lžičce.

Prababiččin cibulový čaj

Když byly naše prababičky nachlazené, pily také cibulový čaj, který si sladily medem a někdy jej vařily i spolu s šípkem. Jestli chcete tento recept odzkoušet, rozkrájejte dvě velké cibule a povařte je v půl litru vody. Poté tento čaj odstavte, nechte ještě chvíli louhovat a pak jej sceďte. Podle chuti můžete přidat med a případně citron.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 8. 8. 2017 13:56 Nahlásit obsah