Za skvělým jídlem a kávou do Lübecku

Za skvělým jídlem a kávou do Lübecku

Pokud navštívíte přístavní, dříve hanzovní město Lübeck na severu Německa, neměli byste svou návštěvu ochudit o poznávání místních podniků. Ať už budete mít pořádný hlad, nebo si budete chtít dát jen něco malého ke kávě, lübecké restaurace a kavárny nabízí mnoho možností. Zde je několik mých tipů, kam určitě zamířit.

Pořádný burger

Kdo by po celém dni chození po městě neměl chuť na pořádnou večeři v podobě burgeru? V Leo's Juice & Burger, stylové malé burgrárně, si v originálním menu zaškrtnete přesně to, po čem zrovna toužíte. Vybírat můžete z široké nabídky burgerů, příloh nebo skvělých čerstvých šťáv. Jen pozor, může se stát, že večer bude v restauraci plno, a tak pokud chcete mít jistotu, že se najíte, raději si rezervujte stůl předem. 

Dokonalá káva

Ať už si chcete dát hrnek dobré kávy, která vám dodá energii k dalšímu objevování města, chvíli si odpočinout v příjemném prostředí nebo jen objevovat místní gastronomii, vždy se hodí vědět, která místní kavárna stojí za návštěvu. Osobně miluji navštěvování nových kavárem a málokdy odmítnu příležitost dát si dobré cappuccino. A to i když je krásných 30° (což je zde ale výjimka). V Lübecku najdete opravdu velké množství kaváren. Tu nejlepší kávu si dáte v kavárně Kaffeehaus. Velké cappuccino je opravdu velké a také mají vynikající dezerty. Vyzkoušeno! 

Nejlepší pizza

Nejlepší nebo největší? Oboje! Věřím, že není mnoho míst, kde byste si mohli dát lepší pizzu, než v italské restauraci L'Osteria Lübeck nacházející se naproti Holštýnské bráně.​​ Už při váhání nad jídelním lístkem mě místní pobízeli, ať si dám pizzu, protože tady ji mají opravdu vynikající. Dala jsem na jejich radu a nelitovala jsem. Navíc jsem se mohla rozdělit s ostatními a stále se pořádně nacpat. Není pochyb, že tohle byla největší pizza, kterou jsem kdy jedla. 

Kavárna #2

Jak už bylo řečeno, kaváren je v Lübecku hodně, a tak mám pro vás ještě jeden tip. V kavárně Fräulein Brömse si můžete dát dobrou kávu, domácí limonády, ale i svačinu či snídani, kterou si můžete objednat kdykoliv přes den (je libo míchaná vajíčka k odpolední svačince?) Kavárna má krásný interiér v retro stylu a příjemnou zahrádku v klidném prostředí. Nechybí ani hřiště pro děti. Extra tip: dejte si jejich domácí chléb (třeba s lososem), je opravdu skvělý! Kavárna se navíc nachází přímo u muzea European Hansemuseum, které byste taktéž neměli vynechat.

Autor:
Publikováno: 6. 8. 2018 12:56 Nahlásit obsah