AK

Uživatelka

Autorovy příspěvky (15)

Článek
Pochoutky z květů černého bezu
Pochoutky z květů černého bezu Z květů černého bezu můžete vyrobit osvěžující limonádu nebo sirup, který vám vydrží v chladnu klidně celou zimu. A co si třeba ještě k tomu květy černého bezu osmažit, a připravit si tak výborné sladké či slané kosmatice?
Článek
Ovocná piva: Super osvěžení v parných dnech?
Ovocná piva: Super osvěžení v parných dnech? Limetka, citron, pomeranč, grep, brusinka nebo jablko. Ovocná piva jsou v poslední době v kurzu. A v současných parnech navíc dokážou skvěle osvěžit. Jenže mezi klasické pivo a pivo ovocné v žádném případě nemůžete dát rovnítko. A netýká se to pouze chuti. Ovocná piva v sobě totiž obsahují látky jako sladidla, zahušťovadla nebo barviva.
Článek
Domácí dipy - jak si je připravit ke grilování
Domácí dipy - jak si je připravit ke grilování K létu patří grilování. A ke grilovanému masu nebo zelenině zase ochucená studená omáčka neboli dip. Dipy různých chutí si můžete připravit v pohodlí domova. Je libo například česnekovo-petrželkový, paprikový, křenový, nivový nebo brusinkový dip?
Článek
Kašel, nachlazení i bolest v krku porazíte ve vaší kuchyní!
Kašel, nachlazení i bolest v krku porazíte ve vaší kuchyní! Nejen pro podzim jsou typické nepříjemné virózy, ty na nás můžou skočit i během léta, kdy se vystavujeme nevyrovnaným teplotám při přecházení z klimatizované kanceláře ven a naopak. Otravného kašle, nachlazení nebo bolesti v krku se lze zbavit i přírodní cestou. Své o tom věděly už naše prababičky. Jaké byly jejich vychytávky? Najdete je v kuchyni!
Článek
Seriál o kávě II. díl: Piccolo neexistuje!
Seriál o kávě II. díl: Piccolo neexistuje! Podávají ve vaší oblíbené kavárně, restauraci či baru piccolo? Pak se zcela jistě dopouštějí závažného prohřešku proti kávové kultuře. Piccolo, stejně jako malé či velké nebo dlouhé či krátké espresso totiž neexistuje. Je jenom espresso a basta.
Článek
Školní jídelny, to není jenom UHO: S jakými obědy pro děti se setkáte v různých koutech světa?
Školní jídelny, to není jenom UHO: S jakými obědy pro děti se setkáte v různých koutech světa? Školní stravování, to není jenom UHO – univerzální hnědá omáčka, instantní bramborová kaše nebo fazole na tisíc způsobů. Také i vy s nostalgií vzpomínáte na své obědy ve škole? A chutnalo vám? Co ale jistě vaše chuťové pohárky potěší, je následující fotogalerie. Mrkněte se na to, jak vypadají obědy pro děti ve školách v různých koutech světa!
(9) Načíst více